Що таке ПВХ?

Ваш телефон*
Комментарий (необязательно)

Що таке ПВХ?

А ПВХ – вікна – це склопакети, які складаються з цього унікального матеріалу. Полівінілхлорид винайшли приблизно 200 років тому, але в той час він виявився не затребуваним. І тільки лише після 100 років після його винаходу, було розпочато конвеєрний промисловий випуск даного полімеру.

У той час металопластикові вікна реально можна було придбати тільки в Німеччині. Власником першої компанії з виробництва таких вікон була проведена широка рекламна компанія, а першому покупцеві ПВХ – вікна фірма поставила безкоштовно. І ось тоді слідом за Німеччиною мода на металопластикові вікна поширилася на весь старий світ. У порівнянні попередніми ці вікна виглядали просто шикарно, а дозволити їх собі могли, звичайно, не всі. Але промисловість розвивалася, а разом з нею – сировинна і виробнича база. Попит стрімко зростав, а разом з ним і пропозиція, тобто масштаби виробництва ПВХ – профілів. Ручна праця змінили спочатку досить примітивні верстати, а на зміну їм прийшли унікальні машини, оснащені програмним управлінням. Собівартість металопластикових вікон знижувалася, а разом з нею і їх ціна на ринку. Що стосується нашої країни, то вона довгий час була далеко від загальних світових тенденцій. Будинки та будівлі тут продовжували будувати за старими гостами, а абсолютна кількість, 100% будинків були обладнані дерев’яними рамами.

Отже, полівінілхлорид, або ПВХ, є матеріалом, який відноситься до групи так званих термопластів. Термопластами називаються пластмаси, що зберігають свою здатність до повторної їх переробці навіть після формування з них виробів.

ПВХ в чистому вигляді складається на 43% з продукту нафтохімії етилену, а на 57% – із зв’язаного хлору, який отримують зі звичайної кухонної солі. ПВХ при його виробництві виділяють у вигляді порошку. Для того, щоб зробити віконні профілі, в ПВХ – порошок домішують модифікатори, стабілізатори, а також різного роду пігменти і добавки. Всі ці компоненти впливають на такі важливі і цінні властивості віконних ПВХ – профілів, як стійкість до світла, стійкість до негативних атмосферних впливів. Вони також впливають на колірні відтінки, якість одержуваної поверхні, а також на зварюваність і інші характеристики.

Стабілізатором, як правило, виступає свинець, що знаходиться в ПВХ в змозі біологічної пасивності. Останнім часом багато фірм – виробники застосовують ще більш нешкідливі сполуки цинку з кальцієм.

Для підвищення їх ударної в’язкості в полімери, з яких виготовляють системні профілі, домішують модифікатори, що підвищують міцність всіх віконних деталей при подальшій їх обробці. Зміст вінілхлориду в 1 кг профілю не досягає навіть 1 мг, а виділення їх при будь-якій обробці профілю не відбувається. ПВХ стійкий до впливів лугу, кислоти та вапна. Таким чином, він абсолютно нешкідливий для здоров’я людей, що підтверджено гігієнічними сертифікатами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *